KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14003036

nr 1400 3036

Emma Holst

(1880-1962), Sverige

Oljemålning, Kustparti. Signerad, daterad -24. Olja på duk, 45x64 cm, yttermått inklusive ram: 53x73 cm

Emma Holst, svensk skulptör och bildkonstnär född 1880, död 1962 .

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

måndag 31 maj 2021
kl 20:25:49

Emma Holst

Läs mer om Emma Holst